Quantcast
Channel: Menas – Kauno Žinios
Viewing all 794 articles
Browse latest View live

KAUNAS PHOTO festivalio parodos: nuo įspūdingų formatų muziejuje iki unikalios povandeninės parodos baseino dugne

$
0
0

Birželio 1 d., XIV-asis tarptautinis fotomeno festivalis „Kaunas Photo“, savo programoje tyrinėjantis vandens temą, surengs tikrą fotografijos šventę ir pakvies net į dviejų fotografijos parodų atidarymus. 18 val. Nacionalinio M. K. Čiurlionio dailės muziejaus, M. Žilinsko dailės galerijoje bus atidaryta grupinė autorių paroda „Pliažo sezonas“. Nuo 20 val. šventinis šurmulys tęsis „Girstučio“ baseine, kur vyks unikalus povandeninės fotografijų parodos atidarymas. Renginio metu 1,4– 1,9 m. gylyje po vandeniu bus eksponuojama jaunosios kartos fotožurnalistės, keliautojos ir nardymo ekspertės Bertos Tilmantaitės paroda „Iš vandens“.

Parodoje „Pliažo sezonas“ bus pristatoma vienuolikos autorių kūryba: Massimo Vitali (Italija) paplūdimių žmogiškieji peizažai, Kirill Golovchenko (Ukraina-Vokietija) „Atostogos“, Tado Černiausko (Lietuva) „Komforto zona“, Turi Calafato (Italija) „Diena paplūdimyje. Sicilijos vasara“, Celine Diais (Prancūzija) „Vaizdas į jūrą“, Marton Kallai (Vengrija) „Solotvinas – sūrus sapnas“, Krzysztof Racoñ (Lenkija) „Zakžovekas“, Bertos Tilmantaitės (Lietuva) „Indijos bangomis“, Emily Wabitsch (Vokietija-Bangladešas) „Iš „Koks“ paplūdimio, su meile“, Jashim Salam (Bangladešas) „Gyvenimas iš laivų kapinyno“, François Marmion (Prancūzija-Jungtinė Karalystė) „Sumautos atostogos“.

Fotografijų ekspozicija, kurią sudarys trys dalys, lankytojus nustebins ne tik efektingais ir didelių formatų kūriniais bei jų pateikimo formomis, tačiau ir netikėtais paplūdimio siužetų posūkiais. Parodos kuratorius Mindaugas Kavaliauskas teigia, kad galerijos architektūrinė erdvė puikiai atitinka parodos nuotaikų kaitą ir parodos struktūrines dalis – šviesiąją, pereinamąją ir tamsiąją.

„Girstučio“ baseine „Kaunas Photo“ festivalis kvies kartu atšvęsti maudymosi sezono pradžią unikalios parodos, kuri bus eksponuojama po vandeniu, atidarymu. Renginio lankytojai bus kviečiami atsigaivinti baseine, po vandeniu stebėti Bertos Tilmantaitės fotografijų darbų seriją „Iš vandens“, atsinešti veiksmo kameras ar povandeninės fotografijos įrangą, kurti povandenines fotosesijas. Šventinę renginio atmosferą palaikys didžėjaus muzika ir eksponuojamų fotografijų istorijų pristatymai.

© Berta Tilmantaitė "Viktorijai reikėtų pailsėti"

                                                   © Berta Tilmantaitė “Viktorijai reikėtų pailsėti”

Baseino dugne eksponuojamos Bertos Tilmantaitės fotografijos užfiksuotos trijuose Pasaulio žemynuose: Pietų Amerikoje, Afrikoje ir Azijoje, pasakoja apie žmonių gyvenimą sąlytyje su vandeniu ir iš jo. Fotografijose paliečiamos jautrios gamtosaugos, ekologijos, vandens svarbos bendruomenių gyvenime, vandens telkinių likimo, temos. Renginio metu darbų autorė pristatys ne tik savo kūrybą, bet taip pat papasakos apie savo keliones su jūros klajokliais Malaizijoje, supažindins su Kinijos sostine tekančios Yongding upės ir didžiausio Afrikoje esančio Viktorijos ežero likimais.

Renginys sutampa su „Girstučio“ baseino vasaros sezono atidarymu, todėl visi atėjusieji bus nudžiuginti specialiai žema baseino ir pirčių zonos kaina, o mažieji įsigiję vienkartinį apsilankymą bus vaišinami ledais!! Nuo 20 val. bilieto kaina suaugusiems 4 EUR, vaikams iki 16 m. – 2 EUR.

Pagrindiniai XIV-ojo KAUNAS PHOTO festivalio renginiai Kauno galerijose, muziejuose ir kituose kultūros židiniuose vyks nuo rugsėjo 1 d. ir tęsis iki spalio pabaigos.

KAUNAS PHOTO – ilgiausiai be pertraukų rengiamas kasmetis tarptautinis fotomeno festivalis Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Nuo 2004 m. festivalį organizuoja viešoji įstaiga „Šviesos raštas“. Festivalis laikomas vienu svarbiausių tęstinių meno renginių Lietuvoje. Festivalis yra pasaulinės „Festivals of Light“ organizacijos narys. Festivalio įkūrėjas ir vadovas Mindaugas Kavaliauskas.

KAUNAS PHOTO didieji rėmėjai: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, Kauno miesto savivaldybė.

Festivalio globėjas Prezidentas Valdas Adamkus.


Rory Kurtz – kūryba persmelkta fantazijos ir individualumo elementais [FOTO]

$
0
0

Rory Kurtz – savamokslis iliustratorius iš JAV, kuris su pieštuku nesiskiria nuo tos dienos, kada išmoko jį laikyti. Jo kūrybos zona nuolat mirga nuo komiksų žurnalo viršelių ir veiksmo filmo plakatų gausumo. Kūrėjas, kuris gyvas beveik vien kofeinu ir nekenčiantis nuolat Amerikos televizijoje transliuojamų realybės šou, stebina savo individualizmu ir gebėjimu išskirtinai pateikti fantazijos elementus modernioje realybėje.

Nepriklausomas menininkas – iliustratorius Rory Kurtz gimė 1979 metais, užaugo JAV centrinėje dalyje. Besimėgaudamas geek‘o gyvenimu metų metus diena iš dienos didžiąją savo laiko dalį jis praleido mokslo, komiksų ir fantastikos pasaulyje, tuo pat metu tobulindamas piešimo įgūdžius. Ilgainiui Rory sujungė tradicinę piešimo priemonę- pieštuką, su modernia skaitmeninės iliustracijos programine įranga, kas atvedė jį į dabartinę karjerą. Savamokslį menininką kurti labiausiai įtakoja filmai, muzika, teatras ir literatūra. Savo gyvenimo jis neįsivaizduoja be kavos, o stebint jo darbus jaučiamas neapsakomas profesionalumo, atsidavimo ir fantazijos jausmas.

Ant menininko darbo stalo nuolat guli šūsnis popierių, eskizų, įvairių rūšių pieštukų, plunksnų ir dažų. Pasimėgavęs jau daugelį amžių visiems prieinama technika, menininkas pasitelkia naująsias technologijas ir imasi darbo naudodamas skaitmenines spalvas, šviesos dėžes, projektorių, skenerį ir spausdintuvą. Visas šias priemones jam padeda sujungti piešimui skirtas Wacom planšetinis kompiuteris ir Apple iMac 27″.

Pirmą kartą menininko darbas buvo išspausdintas Milvokio vietiniame laikraštyje pavadinimu “INFO”. Nors redaktoriai jo darbą laikė pernelyg persmelktu fantazijos elementų, šiandien Rory Kurtz gali didžiuotis savo darbais populiariausiose leidiniuose, tokiose kaip “Rolling Stone”, “ESPN The Magazine”, “Runner’s World”, “Pentax Cameras” , “Village Voice”.

Rory Kurtz

Iliustratorius, paklaustas kaip ir iš kur jam kyla idėjos, atsako: “Viskas atsitinka tada, kai pieštukas atsiranda ant mano stalo. Kartais atrodo, kad puikus piešinys atsiranda pats, savaime. Kita vertus, kartais tenka pasikankinti laukiant “kūrybos proveržio”, kol gimsta vertas dėmesio darbas. Žinoma, didelė įtaka daro mano įdirbis, indėlis ir, žinoma, kava. Turi praeiti laiko, kol visa sukaupta informacija iš aplinkos- knygų, muzikos, filmų ir gyvenimo- tampa mano stimulu kurti kažką naujo“.

Rory Kurtz yra vienas iš unikaliausių šių dienų menininkų, kuris yra nuostabus įkvėpimo šaltinis šių dienų grafinio dizaino kūrėjams. Anot menininko, kūrėjai neturi teisės tylėti. Niekas jų neieško, itin svarbu pačiam rodyti iniciatyvą, juolab jog šiuolaikinės medijos leidžia vieno mygtuko paspaudimu pasidalinti savo idėjomis,- portalui theartful.com atsiskledė unikalusis menininkas. Mėgstamiausia Rory Kurtz ciatata yra iš filmo „Seksualus žvėris“ (angl. Sexy Beast) : ”Ne, tu privalai pasakyti šiai galimybei taip!”

RK 2

Vienas puikiausių menininko darbų puikuojasi ir ant grupės Florence and The Machine albumo “How Big, How blue, How beautiful”.

RK

RK 11

RK 7

RK 12

RK 8

RK 4

RK 3

RK 6

RK 5

Taip pat skaitykite: Tamsios ir kontroversiškos Valdemaro Kazako iliustracijos (N-18)

Apsinuoginę, kūno dažais ištapyti modeliai susilieja su paminklais [FOTO]

$
0
0

Tapymo ant kūno menininkė Trina Merė nepaliauja stebtinti savo darbais, kurie įdomiai maskuoja jos modelius. Kūrinių rinkinyje, pavadintame Saldi Laisvės Šalis Merė pristato savo modelius ikoniškų paminklų fone, nuo Baltųjų Rūmų iki Laisvės Bokšto. Šie istoriniai architektūros paminklai tampa fonu menininkės darbams.

Jessica Mellow suteikė savo kūną, ant kurio buvo nutapyta dalis Baltųjų Rūmų. Ranka ant širdies, ji prisiekia ištikimybę savo šaliai ir prašo Amerikiečių, kad šie atkreiptų dėmesį į dalykus, už kuriuos jie turėtų būti dėkingi. Meninikė prašo modelių, kad šie išbandytų keletą skirting pozų, kol galiausiai pasiekiamas norimas rezultatas. Kai kuriais atvejais modelių pozos atspindi ypatingą reikšmę, kaip pvz., vienas iš jos darbų prie Linkolno memorialo. „Šiame darbe Afrikos Amerikiečių gymio modelis tiesia pagalbos ranką Kaukaziško gymio modeliui prieš Linkolno Memorialą. Sakyčiau reikšminga.“ teigia autorė.

Kartais netgi linksmi netikėtumai nutinka prieš padarant finalinę nuotraukos versiją. Vienoje iš nuotraukų matomas nustebęs Beno Franklino persirengėlis, einantis link vieno iš modelių prie Nepriklausomybės rūmų Filadelfijoje. Merė nori, jog žiūrovai jos meną interpretuotų ir „sukurtų savo pačių idėjas apie mano darbą, tačiau dažnai mano darbai atspindi kūno priėmimo idėjas,“ ji sakė Time Out New York. „Tikiuosi, jog žmonės žiūrėdami į mano meną kalbės apie kūną. Manau, jog mano kūriniai turėtų paskatinti žmones priimti savo kūnos tokius, kokie jie yra.“ Daugiau menininkės idėjų galite išgirsti video medžiagoje, pateiktoje žemiau.Trina-Merry-Sweet-Land-Liberty-Bodypainting-3
Trina-Merry-Sweet-Land-Liberty-Bodypainting-1

Trina-Merry-Sweet-Land-Liberty-Bodypainting-6
Trina-Merry-Sweet-Land-Liberty-Bodypainting-5

Trina-Merry-Sweet-Land-Liberty-Bodypainting-2

Trina-Merry-Sweet-Land-Liberty-Bodypainting-7

Trina-Merry-Sweet-Land-Liberty-Bodypainting-4

Taip pat skaitykite: Nestandartinės kūno formos Julia Busato fotografijose

Dailininkas senuose paveiksluose integruoja popkultūros veikėjus

$
0
0

Ieškote šiek tiek lengvabūdiškumo? Dave Pollot sumanūs aliejiniai paveikslai visuomet sukelia šypseną. Pollot sendaikčių parduotuvėse ieško naudotų, pieštų ir spausdintų paveikslų, kuriuos vėliau savo vikria ranka transformuoja į humoristinius piešinius. Jis meistriškai randa tinkamas vietas popkultūros personažams, suliedamas juos su paveiksle jau egzistuojančiu vaizdu. Jo darbas nėra labai rimtas – pagrindinis jo tikslas yra sukelti žiūrovams šypseną.

Darbuojantis Niujorke, Pollot sumanymas perkurti piešinius atėjo dėl praktinės priežasties – jo trumpam laikui sukaupiamas dėmesys šaukėsi darbo, kurį galėtu padaryti greitai. „Senų paveikslų perdirbimas tapo šios problemos sprendimu,“ dalinasi menininkas. „Aš paimu apleistus paveikslus, kuriuos randu sendaikčių parduotuvėse ar garažų išpardavimuose ir atsargiai naudodamas aliejinius dažus į senus paveikslus įdedu kažką naujo. Dalis šio iššūkio yra ne tik tai kad tenka nupiešti paveiksle kažką, ko ten netūrėtų būti, bet ir sulieti jį su paveikslu taip, lyg jis ten priklausytų.“

Pollok darbai prikelia senus paveikslus iš dulkėtų palėpių ir močiučių svetainių naujam gyvenimui. Jo pasaulis sukuria fantaziją, vengiančią realybės, kuri mus užklumpa netikėtai ir priverčia mus žaisti žaidimą „vienas iš šių dalykų čia netinka.“

Jei norite garbingai pasikabinti vieną iš jo darbų ant savo vienos, autorius savo kūrinius parduoda „Etsy“ parduotuvėje.

Dave_Pollot_1

Dave_Pollot_4
Dave_Pollot_11

Dave_Pollot_12

Dave_Pollot_3

Dave_Pollot_6 (1)

Dave_Pollot_99

Dave_Pollot_1 (1)
Dave_Pollot_17

Dave_Pollot_7

Dave_Pollot_6

Dave_Pollot_2

Taip pat skaitykite: Kentas Monkmanas ir šių dienų renesanso stiliaus tapyba

Kitoks, siaubą keliantis žvilgsnis į Kempiniuką Plačiakelnį [FOTO]

$
0
0

Kas gyvena ananase jūros dugne ir vaidenasi tavo sapnuose? Tikriausiai atsakymas jau ir taip aiškus, tai gilų nerimą keliantis 3D Kempiniuko atvaizdavimas žmogaus pavidalu. Šie į žmones panašūs Kempiniuko ir jo geriausio draugo Patriko vaizdai gali jus šiek tiek sugluminti ir priversti pasijausti nejaukiai.

Miguel Vasquez yra 21-vienerių metų 3D menininkas iš Ontarijo, Kalifornijoje. Vaikinas nusprendė skaitmeniniu būdu sukurti Kempiniuko ir Patriko atvaizdus, kuriuose jie būtų panašūs į tikrus žmones. Rezultatai išties pritrenkiantys ir juose netrūksta vaikino įkvėpimo. Miguel prisipažino, kad turi maniją populiarius fantastinius veikėjus paversti kuo panašesniais į žmones.

Toks darbas reikalauja gana daug laiko ir pastangų. Norint animaciją paversti į realų vaizdą reikia tam tikrų rimtų techninių įgūdžių ir lakios vaizduotės. Taip pat reikia stengtis išlaikyti neatskiriamas ir visiems aiškias charakterio savybes.

Kempiniukas 2

Tikriausiai geriausia mintis būtų nerodyti šių vaizdų vaikams ir apsaugoti juos nuo naktį laukiančių košmarų. Nepaisant to, 3D menininko darbas yra išties vertas dėmesio, tačiau galbūt jis galėjo palikti vargšelį Kempiniuką ramybėje ir pasinaudoti kitais personažais? Kai kuriems charakteriams tikriausiai geriausia likti tik animaciniais personažais.

Kempiniukas 5

Kai menininko buvo paklausta, ką jis norėtų atsakyti milijonams žmonių internete, kurie teigė, kad po šių nuotraukų jiems bus sunkiau užmigti, atsakymas buvo paprastas ir aiškus ,,toks ir buvo planas“.

Kempiniukas 3

Kempiniukas 4

Kempiniukas 6

Taip pat skaitykite: Milžiniška pripučiama balerina Niujorko centre [FOTO]

Pasaulį stebina neįtikėtinai realistiškos sutuoktinių kuriamos lėlės [FOTO]

$
0
0

Pamirškite Barbes ir kitas mielas lėles. Krasnodare, Rusijoje gyvenanti menininkų pora Anastasija ir Sergėjus Lutsenko, pasaulį stebina savo kuriamomis lėlėmis, kurios neįtikėtinai ir netgi šiek tiek šiurpokai panašios į tikrus žmones.

Jei dievas sukūrė žmogų, tai jis greičiausiai tai darė taip pat, kaip sutuoktiniai Lutsenko kuria savo lėles. Rankų darbo porcelianinės lėlės, yra tarsi tikras, gyvo žmogaus atspindys, kuriam pavaizduoti menininkai negaili nei laiko, nei pastangų.

Anastasija ir Sergėjus Lutsenko pasakoja, kad pirmiausia lėlės vizija kyla jų galvose, tačiau pradėjus darbus, galutinis variantas gali visiškai skirtis nuo pirminio eskizo. Pasak sutuoktinių, jie į savo darbą žiūri kaip į meną, o kiekviena Lutsenko lėlė yra unikali ir nepasikartojanti, turinti savo istoriją, asmenybę, charakterį ir vardą, kurį jai suteikia kūrėjai.

Stebinantis kruopštumas ir preciziškumas, atsispindi kiekvienoje Lutsenko lėlėje: gamyba nuo paprasčiausios masės piltuvėlyje, iki įstabaus grožio kūrinių, kurie turi absoliučiai tikslią žmogaus kūno sandarą įskaitant tikrus plaukus, kojų ir rankų nagus bei genitalijas tikrai atima žadą.


Meninkų pora teigia, kad dažniausiai įkvėpimo jie semiasi iš kasdienybės: „Mums įdomu stebėti žmones minioje ir atrasti juose charakterius, kuriuos vėliau panaudojame kurdami lėles. Mus įkvepia viskas, ką vadiname vizualiniu menu: nuotraukos, paveikslai, skulptūros, architektūra ir panašiai.“

Kiekvieną kartą, žiūrint į autorių skelbiamas lėlių nuotraukas, atrodo, kad jose tikri, pozuojanty žmonės, kurie vos pasitraukę nuo objektyvo ims mirksėti ir pasakoti savo istorijas. Ir tik matomi kūno dalių sujungimai išduoda, kad tai, tiesiog tobulas žmogaus rankų darbo kūrinys, kuris savo tikroviškumu kelia šiurpą.

Tiesa, besižavintiems sutuoktinių darbais ir norintiems įsigyti bent vieną Lutsenko lėlę, teks ne tik nemažai pavargti ieškant kur ją įsigyti, bet ir nemenkai paploninti piniginę – vienos lėlės kaina prasideda nuo 1 000 dolerių.

Taip pat skaitykite: Trapios ir kerinčios, užbūrusios daugelio suaugusių širdis lėlės [FOTO]

TOP 10 gatvės menininkų, apie kuriuos privaloma žinoti

$
0
0

Nenuspėjamos oro sąlygos ir vis skirtingos darbo vietos – tai gatvės menininkų gyvenimas. Šis darbas yra neįtikėtinai sunkus dėl netolygių sienų ar keistų statinių formų, ant kurių tenka paišyti. Todėl visi gatvės menininkai yra nusipelnę gauti bent truputį šlovės, už jų sunkų ir kruopštų darbą, kuriuo mes nepaprastai žavimės.

Per pastaruosius keletą metų į viešumą išlenda vis daugiau puikių gatvės menininkų iš viso pasaulio. Visi jie turi skirtingą stilių ir tikslus, bet juos visus vienija – sukelti įspūdį žiūrovui. Todėl kviečiame susipažinti su talentingiausiais gatvių menininkais.

1 vietaBanksy

Banksy yra graffiti bei instaliacijų kultūros atstovas, vienas labiausiai prieštaringų nuomonių sulaukęs gatvės menininkas pasaulyje. Daugelis meno kritikų teigia, jog jis yra sukūręs visą meno subkultūrą. Menininko tapatybė lieka nežinoma iki šių dienų, nors jo vardas yra žinomas daugiau nei 20 metų.

Jis yra dirbęs su daugybę skirtingų meno rūšių. Jo kūriniai neša savyje labai galingus pasisakymus, sukeliančius prieštaringas auditorijos nuomones. Banksy kūryba kaip virusas plinta po internetą ir sulaukia daugybę peržiūrų. Šiuo metu menininkas daugiausia dėmesio skiria pabėgėlių stovykloms, apie kurias išsireiškia savo kūryboje.

2 vietaVhils

Vhils

Portugalijoje gimęs Alexandre Farto aka Vhils, yra gatvės menininkas, turintis įspūdingą talentą. Naudodamas tam tikrus spalvų tonus jis sukuria nepaprastus meno kūrinius ir žmonių portretus ant sienų.

Gatvės menininkas kuria lyg dulkių nusėtas, stulbinančiai realias nuotraukas. Ir jo darbai yra matomi visame pasaulyje: Sidnėjuje, Šanchajuje, Maskvoje ir daugybę kitų miestų. Sukūręs video apie ,,Raised by Wolves“ menininkas sulėtintai nufilmavo sprogimus Lisabonos priemiestyje, kuriame gimė dar vienas iš jo projektų apie gatvės menininkus.

3 vietaAbove (Tavar Zawacki)

Above-street-art

Gimęs Jungtinėse Amerikos valstijose, Above dabar gyvena ir kuria Berlyne, kur tęsė savo, kaip gatvės menininko karjerą. Per pastaruosius 17 metų menininko piešti kūriniai dabar yra daugybėje pasaulio miestų, 60-je pasaulio valstybių.

Above Tavar Zawacki

Zawacki yra gerai žinomas dėl trijų savo skirtingų stiliaus gatvės darbų. Savo kelių sluoksnių darbuose, pilnų spalvų, vaizduoja socialines ir politines problemas. Gatvės trafaretai, ir teksto pagrindą turintys kūriniai dažniausiai vaizduoja stiprų signalą žiūrovams bei teikia jiems didesnį informatyvumą.

4 vieta –  Dranas

Dran-2

Prancūzų gatvės menininkas menininkas Dranas piešia šmaikščius kūrinius balansuojančius tarp švelnios ironijos ir juodo humoro. Atskleisdamas savo humoristinį, ir kartu neabejingą visuomenės skauduliams požiūrį, menininkas perteikia vaizdus, kuriančius išraiškingus pranešimus visuomenei.

Dran-7

Jo kritinis visuomenės stebėjimas yra išreiškiamas kūryboje. Dranas dar žinomas kaip ,,Da Mental Vaporz“ grupės narys tapo pastebima figūra Prancūzijos gatvės meno atstovu. Jo darbai dabar matomi visoje Tulūzoje ir kitose Prancūzijos gatvėse. Su užslėpta žinute jis provokuoja stebėtoją žvelgti kitaip.

5 vietaC215

C215-street-art-rome-romephotoblog

Prancūzų gatvės artistas Christian Guemy, dar kitaip žinomas kaip C215, keliauja po visą pasaulį palikdamas savo meno kūrinius gatvėse. Jis dažniausiai paišo žmonių veidus, nes pagal jį ,,veidas atskleidžia žmogaus asmenybę“. Kiti jo portretai ant sienų yra susiję su jo dukra Nina, kurią menininkas vaizduoja nuo mažos mergaitės iki stiprios moters.

Per pastaruosius jo darbo metus, C215 tapo kaip trafaretų simboliu mene. Jo parodos dažniausiai organizuojamos Prancūzijoje ir užsienyje, tai pat jis ant sienų paišo vietinius miesto herojus, kad palaikyti miestų ryžtingą dvasią.

6 vietaMentalgassi

Mentalgassi-CHEAP-Festival-street-art-installation

Kad pamatyti Mentalgassi kūrinius privaloma stovėti tam tikroje vietoje. Gyvenantis Berlyne menininkas kuria visiškai kitokį gatvės stiliaus meną. Dauguma praeivių net nepastebi šių kūrinių šalia, nes dažniausiai nepažvelgia į geležinę tvorą, ir joje slypintį grožį.

Praeityje menininkas bendradarbiavo su Amnesty International, kad gauti didesnį dėmesį iš visuomenės apie savo kūrybą bei kitokią gatvės meno technikos veiksmingumą.

7 vieta Hyuro

Hyuro-street-art

Hyuro yra gimusi Argentinoje, ir ten pradėjusi savo gatvės menininkės karjerą. Jos darbuose yra pilna judėjimo, lyg animacijoje, kad būtų galima atskleisti didesnį įspūdį. Piešiniai ant sienos gali būti ir 3, ir 5, svarbiausia kad sudarytų Hyuro esmę ir pranešimą visuomenei.

Ji dažnai užsiima temomis apie motinystę ir darbus iš moterų perspektyvos. Šie darbai yra tiesiog stulbinantys.

8 vieta –  Morfai

Morfai-33

Šio jauno vaikino darbai sulaukia didelio dėmesio Kauno mieste. Lietuvių gatvės menininkas prisidengęs slapyvardžiu Morfai, neslepia savo darbų, stebiniančių žingsniuojančius miesto gatvėmis.

Morfai-3

Morfai siekia, kad žiūrovui jo darbai patiktų, ir jog jam pačiam tai būtų artima, kažką reikštų. Stengdamasis kurti kokybišką produktą, Morfai teikia aiškia žinute, kad nekiltų kažkokių klausimų, ir kurie nesipainiotų. Keldamas kartelę jis spaudžia save į rėmus kurti vis geresnius meno kūrinius.

9 vieta SpY

spy-urban-art-installation

SpY yra žinomas Madrido miesto dailininkas, kuris naudoja savo kūrybai išreikšti skirtingas aplinkas. Jo darbas susideda iš žaismingumo, kurie sukuria naujus elementus miesto grožyje. SpY detalės yra skirtos purtyti miesto gyventojų pusiausvyrą, ir priversti galvoji apie tam tikrus dalykus. Jo darbuose yra pilna ironijos ir teigiamo humoro jausmo, kuris aplinkiniams sukelia šypsenas.

10 vietaBlu

Blu-street-art-murals

Blu kuria nuostabias, didelės apimties freskas Europos miestuose. Naudojantis pastatų fasadais, menininkas siunčia labai svarbius politinius pranešimus per savo kūrinius. Jei pažvelgus į ,,karo“ piešinį glausčiau, pastebėsite, kad kariai yra kontroliuojami su lėlių stygomis, o ženkleliai su dolerio ženklais. ,,Pasaulinis atšilimas“ kūrinys yra sukurtas labai protingai. Pavaizduotas po truputį bėgantis ledkalnio vanduo, smėlio laikrodyje skandina pasaulį.

Blu-famous-street-artist-2

Tokie vaizdai priverčia kiekvieną praeivį susimąstyti apie esančias pasaulio problemas. O Blu būtent ir orientuojasi į apmąstymus.

Taip pat skaitykite: TOP 10 geriausių (kol kas) antro dešimtmečio filmų

Milžino kojos, išnyrančios tiesiai iš lubų [FOTO]

$
0
0

Ispanijos menininkas Mario Mankey, siekdamas ištirti “šiuolaikinio individo amžinus prieštaravimus dėl savo ambicijų ir apribojimų”, kuria meną, reflektuodamas žmogaus būklę. Neseniai jis nusprendė eksperimentuoti su skulptūromis. “Ego Erectus” – tai gigantiško dydžio kūrinys, sukurtas Berlyne vykdomam projektui “The Haus”.

Bendradarbiaudama įmonė pakvietė 165 menininkus, kad jie savo kūriniais atspindėtų apleistą penkių aukštų Berlyno banko interjerą. Savo ruožtu, Mankey sukūrė milžinišką kojų porą, kuri, atrodo, sustingo praskrodusi lubas. Pilkos spalvos ir neapdorotos tekstūros milžino pėdų skulptūra atitiko savo monochromatinę aplinką ir nuskaidrino pramoninės estetikos niūraus biuro patalpas.

Kaip ir kiti jo gilią potekstę savyje nešantys kūriniai, “Ego Erectus” yra skirtas “įvairialyčiai ir intymiai auditorijai”. Du mėnesius lankytojai galėjo išvysti šią skulptūrą, kuri buvo apžiūrima iki tol, kol visas pastatas buvo nugriautas.

CCC

© Mario Mankey

Nors Mankey gerbėjai gali būti nusivylę, nes šio trimačio darbo jau nebėra, menininkas turi didelių ateities planų. Savo tinklalapyje gerbėjams prasitaria, kad jo tikslas yra sukurti meninį dialogą, kuris būtų kilęs iš drobės, komiksų ar bet ko, kas susiję su dialogu ir skleidžia žinią, o tai reiškia, kad jo susidomėjimas avangardiniu menu tik stiprėja.

AAA

© Mario Mankey

Taip pat skaitykite: Venecijoje iš vandens iškilo milžiniškos rankos [FOTO]


Įspūdingas meno kūrinys – spindintis plieninis automobilis po avarijos [FOTO]

$
0
0

Niujorke įsikūręs menininkas Džordanas Griška sukūrė skulptūrą “Vrakas” (liet. – sudužęs). Skulptūra vaizduoja Mercedes-Benz S550 automobilio modelį, patyrusį avariją. Šis meno kūrinys ypatingas tuo, kad yra sukonstruotas iš 12 000 detalių atspindinčio plieno.

Dž. Griška kuria objektus, atspindinčius JAV kultūrą ir istoriją. Skulptūrą „Vrakas“ jis kūrė beveik du metus. Ši trimatė skulptūra pagaminta be 3D skenavimo pagalbos.

Iš pradžių buvo suprojektuotas skaitmeninis skulptūros modelis, kuris kruopščios inžinerijos dėka tapo plieniniu spindinčiu meno kūriniu. Dinamiškumas, blizgumas visiškai atsispindi apžiūrint šį automobilį iš visų pusių, kuomet krintanti šviesa lemia matomą detalių dydį ir formą.

Šiuo Dž. Griškos projektu parodoma, jog grožis, technologijos ir inžinerija yra neatsiejami nuo susidūrimo su mirtimi bei realybe.

Prabangiai atrodanti skulptūra šiuo metu yra laikoma privačioje kolekcijoje Filadelfijoje.

22

23

24

25

26

Taip pat skaitykite: Banksy savo menu užpildė ,,The Walled Off Hotel“ viešbutį Palestinoje [FOTO]

Pasaulio valdantieji pabėgėlių vietose [FOTO]

$
0
0

Menininkas iš Sirijos Abdalla Al Omari sugalvojo išties įdomų būdą įamžinti pasaulio valdančiuosius. Šiais laikais, pabėgėlių problema yra labai aktuali, tad kodėl nepabandžius įsivaizduoti, kaip valdantieji atrodytų jų vietose?

2011 metais Sirijoje įvyko pilietinis karas ir Omari nusprendė pabėgti iš savo gimtinės. Menininkas rado prieglobstį Belgijoje ir šiuo metu gyvena Briuselyje. Sujaudintas savo patirties ir pasaulyje vykstančių konfliktų, prieš du metus pradėjo kurti paveikslus, kuriuos vėliau pavadino ,,Pažeidžiamumo serijomis“. Įkvėptas Sirijoje vykstančios neteisybės, jis stengėsi kažkur išlieti savo pyktį ir tai padaryti jam padėjo teptukas.

Pradžioje Omari jautė asmeninį norą įsivaizduoti, kaip tariamai puikūs asmenys atrodytų jo ir kitų pabėgėlių vietoje. Viename savo darbų, menininkas vaizduoja prezidentą Donaldą Trampą išvargusio pabėgėlio vietoje, kuris ant nugaros nešasi miegmaišį, rankoje laiko miegantį vaiką ir laiko šeimos nuotrauką. Šiuo metu paroda vyksta Dubajuje ir ten galima išvysti daugiau paveikslų, kuriuose taip pat vaizduojamas ir Barakas Obama, Angela Merkel ir keli kiti valdantieji.

Vladimir Putin

Praėjus šešeriems metams po Sirijos karo, daugiau nei penki milijonai sirijiečių dabar yra pabėgėliai Jungtinėse Tautose. Labiausiai nuo to nukenčia vaikai, kuriems išgyventi karus yra labai sunku. Daugelis susidūrė su sveikatos problemomis ar net yra linkę į savižudybę. Vaikai neturėtų patirti tokių siaubų ir su tuo reikia būtinai kovoti.

Angela Merkel

Omari jautė emocinę ir sąmoningą pareigą įsitraukti į pabėgėlių problemą. Jo tikslas, perduoti žinutę pasauliui ir tiems lyderiams, kurie dalinai yra susiję su Sirijoje vykstančia neteisybe. Galbūt išvydę šiuos kūrinius jie supras, ką reiškia patirti tokius siaubus ir supras, kaip jaučiasi pabėgėliai, kurie nekalti dėl pasaulyje vykstančios suirutės.

Kim Jong Un

Barack Obama

Erdogan

Asad

Abdalla Al Omari

Taip pat skaitykite: Apsinuoginę, kūno dažais ištapyti modeliai susilieja su paminklais [FOTO]

Bauginantis grožis po ,,baltuoju dangumi“ [FOTO]

$
0
0

Menininkas Stefano Bonazzi žavi savo gerbėjus anapusine fantazija, kurioje sapnai slegia, o košmarai intensyviai progresuoja. Savo nuotraukų serija – ,,Baltas dangus“, jis lengvabūdiškai išsilaisvina iš realybės, ir persikelia į laisvą vaizduotę. Šios akimirkos, primenančios klaikią tylumą, pritraukia pasigrne vieną smalsuolį.

Stefano Bonazzi gyvena ir dirba nedideliame Italijos mieste Ferraroje. Būdamas grafikos dizaineriu savo laisvu nuo darbo metu jis kuria manipuliacijos principu paremtas fotografijas, tokias kaip ši šiuolaikiško ir minimalistinio dizaino konceptu išsiskirianti nuotraukų serija ,,Baltas dangus“. Kiekviena fotografija stebėtojui pasakoja savitą idėją.

Savo kūryba Bonazzi tikisi ištirti idealizuotą gyvenimo pusę. Kaip jis pats sako: ,,Grožis turi nelygumų. Aš negaliu publikuotis blizgiuose mados žurnaluose ar komercinėje aplinkoje. Dažnai dirbu su vaizdais, kuriuos galima iškraipyti, pakeisti juos į kažką naujo, o kartais taip pat galima sutrikdyti ar sukelti paniką. Grožis yra subjektyvus veiksnys ir negali būti įvertintas visuomeninėmis taisyklėmis.“

Pats Bonazzi stengiasi semtis įkvėpimo iš visų kūrybos formų, kurios yra artimos asmeniniams menininko jausmams. Ypatingai didelis dėmesys yra skiriamas filmams, kuriuose galima išvysti košmarus, nerimą atsispindintį jaunų žmonių veiduose.

stefano-bonazzi-white-sky

Siekiant sukurti išties pribloškiamą fotografiją, tenka tai daryti su dirbtiniu apšvietimu, puikiomis monitoriaus rezoliucijomis bei įmantriais vaizdo procesoriais. Kiekvieną fotografiją sutvarkyti Bonazzi užtrunka nuo 10 iki 12 valandų. 

stefano-bonazzi-white-sky6

,,Fotografijų serijos ,,Piktasis paradas“ vietos buvo vidinės – dažniausiai ankštos ir klaustrofobinės. Jos panašios į kalėjimus, kurios simbolizuotų tamsą. O ,,Baltojo dangaus“ serijoje, lokacijos dažniausiai erdvios, pilnos debesų ir beribio dangaus. Tai padeda atsiskleisti kontekstui, kuris turi vykti kiekvieno sapnuose.“ – teigia fotografas.

stefano-bonazzi-white-sky13

,,Balto dangaus“ nuotraukų seriją sieja bendra gija, kuri ir sujungia viską. Subjektai turi savo statiką bei pozas ir yra panašūs į manekenus arba statulas. Visa tai jungiasi su gamta. Veido slapstymas suteikia emocijas kūnui ir pozoms, kurios vėliau pateikia galutinius pranešimus stebėtojui. Yra labai lengva naudoti graudžius veidus perteikiant liūdesį, ar su šypsena – laimę. Tačiau daug sunkiau yra išreikšti emocijas naudojant tik pozos elementus. Veidas gali būti klaidinantis, o kūnas su gamta – negali meluoti.

stefano-bonazzi-white-sky4

Bonazzi pasakoja, jog jis norėtų palikti daug erdvės stebėtojui. Nuotraukos yra tik pradžia pasakojimų, nuorodų, teikiančių pradinį indėlį kuriant istoriją. Nesvarbu, ar tai bus košmaras ar istorija su laiminga pabaiga – apie tai privalo spręsti stebėtojas.

stefano-bonazzi-white-sky20

red-queen-home

stefano-bonazzi-white-sky1

stefano-bonazzi-white-sky2

stefano-bonazzi-white-sky17

stefano-bonazzi-white-sky3

stefano-bonazzi-white-sky7

stefano-bonazzi-white-sky14

stefano-bonazzi-white-sky18

stefano-bonazzi-white-sky10

Taip pat skaitykite: Įspūdingi moters žiūrinčios gyvūnų akimis autoportretai [FOTO]

Keisčiausi, nuostabiausi, žadą atimantys vaizdai Pasaulio kūno tapybos festyvalyje [FOTO]

$
0
0

Pasaulio kūno tapybos festivalis kasmet pritraukia daugiau nei 30 000 žiūrovų į spalvingą spektaklį. Trijų dienų renginys, vykstantis Klagenfurto mieste, Austrijoje, šiemet švenčia savo 20-ąsias metines. Dailininkai iš viso pasaulio susirenka į trijų dienų trukmės renginį ir tarpusavyje varžosi įvairiose kategorijose, tokiose kaip tapymas su kempine ir šepetėliu, veido tapymas ir kt. Skirtingų kategorijų nugalėtojai yra apdovanojami piniginiais prizais. Šiemet festivalyje dalyvauja menininkai net iš 54 skirtingų pasaulio valstybių.

Prieš festivalį paskelbiamas modelių atrankos konkursas. Modelis turi būti vyresnis nei 18 metų, turi būti drąsus, ir mokėti perteikti galutinio rezultato pagrindinę idėją. Modeliai siunčia savo nuotraukas, kuriose turi puikiai matytis veido bruožai ir kūno sudėjimas. Menininkai, gavę nuotraukas, atsirenka modelius, su kuriais dirbs festivalio metu.

Kantrybe apsišarvavę modeliai laukia net iki šešių valandų, kad jų kūnai būtų paversti akinančiais meno kūriniais, naudojant įvairias priemones: nuo kuklių teptukų iki latekso makiažo. Tinkamam efektui sukurti , menininkai pritaiko masyvius galvos apdangalus, įmantrias šukuosenas, ar kitokias detales, kurios puikiai perteiktų visą tapybos ant kūno rezultatą.

“World Bodypainting” festivalis pristato save kaip visą dieną dirbantį atviros erdvės meno parką su pramogomis tiek jauniems, tiek seniems. Festivalio metu dalyviai ir žiūrovai gali ne tik tiesiogiai stebėti gimstantį meną, bet ir pasiklausyti muzikinės programos. Gatvės muzikantai, nacionalinės ir tarptautinės grupės yra ,,Bodypainting City“ festivalio neatsiejama dalis. Šiemet festivalio dalyvius bei žiūrovus linksmins 17 skirtingų atlikėjų ir grupių.

Taip pat skaitykite: Įspūdinga tapyba ant kūnų išsiskirianti Vilijos Vitkutės kūryba [FOTO]

Kas būtų, jei meno istorijos ikonos būtų jauni ir modernūs miesto žmonės [FOTO]

$
0
0

Meno istorijos ir popkultūros susidūrimas atgija Shusaku Takaokos skaitmeniniame koliaže. Kaip grafikos dizaineris, Japonijos kūrėjas naudoja manipuliavimo fotografijomis įgūdžius, tam, kad ikoniškiausius pasaulio paveikslus sujungtų su šiurkščia miesto aplinka.

Naudodamas garsius veidus, tokius kaip Mona Liza, Van Gogo darbus, ir Vermejerio „Merginą su perlo auskaru“, Takaoka sujungia juos su kūnais demonstruojančiais naujausias madas. Šis žaismingas projektas įduoda visiškai naują prasmę šiems nupieštiems personažams, kurie dabar atrodo neįtikėtinai modernūs.

Takaoka leidžia sau kūrybiškai nukrypti nuo originalų savo popkultūros junginiams. Jis nebijo pailginti jiems plaukų, pridėti stilingų skrybėlių, ar prie jų lūpų pridėti cigaretę. Tai darydamas, Takaoka įsivaizduoja visiškai naują šių žmonių gyvenimą – jie peržengia savo paveikslus ir tampa tais šauniais žmogeliais, kuriuos lengvai surastum vaikščiodamas gatvėje ar važiuodamas metro.

shusaku-takaoka-pop-culture-art-history-1

Grafikos dizaineris Shusaku Takaoka sukuria skaitmeninį koliažą, kuris sujungia meno istoriją ir popkultūrą.

shusaku-takaoka-pop-culture-art-history-5

Miesto aplinkoje naujieji žmonės atrodo, kaip šaunūs miestiečiai, kuriuos sutiktum vaikščiodamas gatvėje.

shusaku-takaoka-pop-culture-art-history-2

art-history-mashup-1

shusaku-takaoka-pop-culture-art-history-3

shusaku-takaoka-pop-culture-art-history-6

shusaku-takaoka-pop-culture-art-history-7 (1)

Taip pat skaitykite: Chaotiška kompozicija pagal Pelle Cass [FOTO]

Nepakartojama „taškelių meno“ karalienė Yayoi Kusama [FOTO]

$
0
0

Daugumai menu besidominčių japonų ir kitataučių jau gerai pažįstamos menininkės Yayoi Kusama darbais ruošiamasi „nuspalvinti“ Tokijo miestą, atidarius naują avantgardistinio stiliaus muziejų viename iš sostinės priemiesčių. Šis muziejus yra dedikuotas pačiai menininkei, meno pasaulyje turinčiai solidžią šešiasdešimties metų karjerą, sūkurusiai dešimtis tūkstančių meno kūrinių bei nupiešusiai nenuskaičiuojamą daugybę savo meninių „firminių ženklų“ – įvairiausio dydžio ir spalvų taškelių.

Norint suprasti, kuo ypatinga ir nusipelniusi nuosavo muziejaus Tokijuje yra ši kūrėja, reikia žinoti bent keletą svarbių detalių apie jos karjeros istoriją.Yayoi Kusama ypatingai išgarsėjo 1961-aisiais, nupiešusi paveikslą, kuris buvo gan įspūdingos apimties – apie 10 metrų pločio ir 3 metrų aukščio. Šis stambus kūrinys, stovėjęs Stepheno Radicho galerijoje Niujorke, buvo vienas didžiausių tarp abstraktaus ekspresionizmo stiliaus meno kūrinių, stiliaus, kuris buvo pagarsėjęs menininkų naudojama brangia drobe ir siekio sukurti kuo didesnį, įspūdingesnį kūrinį, kuris pralenktų kitus.

Yayoi Kusama 2

Kusamos nupieštas kūrinys buvo ypatingas tuo, kad per visą drobę baltais dažais buvo nutapyta gausybė mažų taškelių, į kuriuos žvelgiant iš šalies atrodė, kad paveikslas niekada nesibaigia. Stovėdamas prieš šį paveikslą, kiekvienas stebėtojas jautėsi taip, tarsi stovėtų uždaroje erdvėje ir jaustų, kad ta erdvė yra begalinė. Toks menininkės paveikslų stilius buvo pramintas „Begalybės tinklais“, kuris vaizduoja kosmosą ir netgi kitus pasaulius tokius, kokius juos įsivaizduoja menininkė. Kusama šį stilių sėkmingai naudoja iki šiandienos.

????????????????????????????????????

Dar vienas įdomus menininkės gyvenimo ir karjeros laikotarpis buvo dešimtmetis tarp 1960-ųjų ir 1970-ųjų, kai jos paveikslai vaizdavo to, ką mato žmogaus akis, sudėtingumą, ir ieškojo vis naujų „žvilgsnių“ į pasaulį. Tuo metu jos meniniam stiliui turėjo įtakos ir nemažai kitų menininkų, atstovaujančių tokius stilius kaip pop menas, minimalizmas ir siurrealizmas. Jos kūriniai puikiai įsiliejo bei vaizdavo ir tuometinę neramią Niujorko politinę ir socialinę atmosferą. Tačiau Kusamos įsitikinimai neliko vien piešiniuose. Menininkė taip pat organizavo visiškai nuogų žmonių pasirodymus miesto gatvėse, taip stengdamasi išreikšti žmonių protestą prieš karą Vietname, ekonominę nelygybę, nusistovėjusią hierarchiją ir moterų menininkių patiriamą diskriminaciją muziejuose. Tuo pat metu ji kūrė paveikslus, vaizduojančius narkotikų sukeliamus pojūčius ir spiritualinius hipių kultūros judėjimus.

Yayoi Kusama 6

Tokio turiningo gyvenimo ir patirčių paveiktas menininkės stilius yra gan neįprastas, bet Y. Kusama teigia, kad tapo būtent tai, ką mato. Nuo pat vaikystės kenčiančios nuo haliucinacijų, sukeltų psichikos ligos, menininkės matomas pasaulis yra kiek kitoks – persikreipęs, ryškesnių spalvų ir pilnas keistų formų. Meno kritikas Bobas Nickas apie Kusamą atsiliepė tokiais žodžiais: „Tokios formos meno kūriniuose ateina ne tik iš gamtos stebėjimo, bet ir iš vidinio pasaulio. Šie paveikslai gali būti suprantami kaip vaizduojantys kosmosą, bet taip pat tai gali būti vaizdai, kuriuos kur kas sunkiau perteikti – haliucinacijos ir begališkumas.“

Yayoi Kusama 5

Penkių aukstų Yayoi Kusama muziejus stovi tarp niekuo neišsiskiriančių bendrabučių vakarinėje Tokijo dalyje. Dar prieš oficialų jo atidarymą spalio 1-ąją, muziejus sulaukė gausybės dėmėsio iš smalsių praeivių. Parodyto dėmėsio išsigandę muziejaus savininkai nusprendė apriboti lankytojų skaičių iki 50 žmonių dydžio grupės, įleidžiamos keturis kartus per dieną – kiekvienai grupei muziejuje leidžiama praleisti 90 minučių. Vos įžengus į naująjį muziejų, galima pajusti kieno menui jis skirtas – aplinkui vyrauja Kusamos stilių atitinkantys raudoni taškeliai, liftuose stovi veidrodžiai, o viršutiniame aukšte net galima išvysti didelio mozaikinio moliūgo skulptūrą. Visur muziejuje galima pamatyti vadinamųjų „Begalybės tinklų“. „Mes norime, kad žmonės ateitų ir pamatytų puikų meną, tačiau taip pat sužinotų šį tą apie pačią Kusamą kaip žmogų.“- sakė Akira Tatehata, muziejaus direktorius.

Yayoi Kusama 3

Netoliese studiją turinti Yayoi Kusama sakė, kad neketina liautis kūrusi. „Nuo penkių ar dešimties metų aš jau piešiau nuo ryto iki vakaro. Net dabar nepraeina diena, per kurią nebūčiau piešusi.“- sakė menininkė.

Yayoi Kusama 9

Yayoi Kusama 10

Yayoi Kusama 12

Taip pat skaitykite: Įspūdinga tapyba ant kūnų išsiskirianti Vilijos Vitkutės kūryba [FOTO]

Pasaulinę šlovę pelnęs menininkas lieka ištikimas savo asmeniniam stiliui [FOTO]

$
0
0

Fotomenininkas Eugenio Recuenco gimė 1968 m. Ispanijos sostinėje, Madride. Polinkis menui išryškėjo dar vaikystėje, todėl baigęs mokyklą įstojo į Complutense universiteto dailės fakultetą.

Pirmaisiais karjeros metais Eugenio taip stipriai susižavėjo fotografija, kad savo piešiniuose vis dažniau pradėjo vaizduoti nuotraukose užfiksuotus elementus. Vėliau, kaip jis teigia, nesulaukęs visuomenės susidomėjimo keturių metrų pločio drobėms, nutarė daugiau dėmesio skirti naujai atrastai aistrai.

Menininkas gana greitai pradėjo bendradarbiauti su žymiausiais Ispanijos ir tarptautiniais mados žurnalais tokiais kaip: Vogue Espana, Madame Figaro, View, o persikėlęs į Paryžių reklamą kūrė vieniems geriausių prekių ženklų pasaulyje: Diesel, Wilkinson, Nina Ricci.

Dirbdamas su Nina Ricci, Eugenio Recuenco sukūrė pirmąjį savo karjeroje muzikinį klipą. Šis buvo toks sėkmingas, kad netrukus jis tai pakartojo su Mango, Motorola, Loewe prekių ženklais. 2008 m. jo reklama „The Esence of Seduction“ Ispanijoje buvo pripažinta geriausia tų metų reklama, o Meksikos tarptautiniame kino festivalyje nugalėjo trumpametražių filmų kategorijoje.

Eugenio Recuenco 14

2007 m. žymus Amerikos muzikantas Eric Dover pasamdė fotomenininką kurti dizainą operai „The Huguenots“, kurios premjera turėjo įvykti Niujorke.

Eugenio Recuenco darbai yra pripažįstami geriausių pasaulio kritikų ir pelnę daugybę apdovanojimų. 2004 m. Ispanijos laikraštis „ABC“ menininką apdovanojo nacionaline premija. 2009 m. jis pelnė aukso ir sidabro medalius El Sol reklamos festivalyje, o 2013 m. geriausios originalios fotografijos nominacijoje tarptautiniame festivalyje El Ojo de Iberoamerica jam įteiktas auksinis prizas.

Eugenio Recuenco 4

Pasaulinę šlovę pelnęs menininkas pasižymi, kaip turintis savitą stilių. Jis didelę svarbą suteikia detalėms, o taip pat jo kūriniuose galima pastebėti, kaip tamsiame ir niūriame fone puikiai atrodo tyras pasakų pasaulis.

Kiekvienas Eugenio Recuenco darbas pasakojo vis kitą istoriją, įsivaizduojami personažai įkūnija šiuolaikiniame pasaulyje gyvenančius žmones ir puikiai atskleidžią šių charakterį.

Eugenio Recuenco 3

Tuo tarpu mados fotografijoje menininkas pripažinimą pelnė dėl sugebėjimo prabangiems daiktams suteikti emocinio jautrumo, sukurti dramą. Tiesa, pats Eugenio savo sėkmės receptu įvardija tai, kad jis negalvoja tai, ko tikisi užsakovai ar ką nori matyti vartotojai. Jis nesivaiko nuolat kintančių mados tendencijų, o stengiasi atitrūkti nuo mus supančios kasdienybės ir linksmai perteikti tai, kas į tikrovę leistų pažvelgti iš kitos pusės. Jis niekada nepasidavė reklamos ir mados diktuojamoms taisyklėms.

2013 m. „teNeus” išleido pirmąją ir iki šiol vienintelę menininko darbų knygą „Revue:Eugenio Recuenco“. Daugiau nei 200 fotografijų nugulė šiuose puslapiuose. Gera žinia kolekcininkams, specialiai jiems buvo išleista 50 šios knygos kopijų, su autoriaus prašu ir originaliomis nuotraukomis.

Eugenio Recuenco 6

Eugenio Recuenco 2

Eugenio Recuenco 5

Eugenio Recuenco 7

Eugenio Recuenco 8

Eugenio Recuenco 9

Eugenio Recuenco 10

Eugenio Recuenco 11

Eugenio Recuenco 12

Eugenio Recuenco 13

Eugenio Recuenco 17

Eugenio Recuenco 18

Taip pat skaitykite: Nepakartojama „taškelių meno“ karalienė Yayoi Kusama [FOTO]


Realistiniu banginiu ant Senos upės kranto siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas

$
0
0

Belgijos aktyvistų meno kolektyvas „Captain Boomer“ grįžo su dar vienu didžiulio banginio, išmesto į krantą, realistiniu modeliu. Šią 17 metrų skulptūrą kūrėjai įrengė ant Paryžiaus upės Senos kranto.

Nuo 2008 metų šis meno kolektyvas įrenginėja tokius pačius banginio modelius daugelyje skirtingų Europos miestų, tarp kurių buvo ir Londonas. Tuo metu menininkai rinkosi Temzės upės krantą. „Captain Boomer“ tokių skulptūrų įrengimą naudoja kaip priemonę, didinti žmonių informuotumą bei veiksmingumą aplinkosaugos klausimais.

Realistiškai sukurtas gyvūnas šokiravo daugelį paryžiečių bei turistų, kurie iš pradžių nesuprato, jog tai tik meno kūrinys. Aktoriai, apsirengę mokslininkų kostiumais vaikščioja aplink skulptūrą ir ją tyrinėja, analizuoja. Sustojusiems pasižiūrėti banginio ir nustebusiems žmonėms, yra teikia informacija apie šio projekto idėją, bei pasakojama apie ekologines problemas.

„Banginių kūnų išplaukimas į krantą visą laiką būdavo stebuklingas įvykis. Po tokio nutikimo, kaimai sudrebėdavo ir atgydavo. Visa tai mes norime ir siekiame atkurti“, – teigia ši menininkų komanda. „Tuo pat metu, į krantą išplaukęs banginis yra labai didelė metafora mūsų ekologinės sistemos sutrikimams. Žmonės jaučia, kad jų ryšys su gamta yra pažeidžiamas. Varžybos tarp fantastikos ir tikrovės sustiprina šį jausmą.“

whale-sculpture-captain-boomer-collective-1

 ARTS in Paris nuotr.

Nors banginių, delfinų ir kitų jūrinių žinduolių kūnų išplaukimas į pakrantes dar siekia senovę, mokslininkai negali tiksliai paaiškinti, kodėl visa tai vyksta. Yra daug sukurtų teorijų, įskaitant aplinkos veiksnius, tokius kaip aplinkos triukšmo ir klimato kaita. „Captain Boomer“ šiuo savo meno kūriniu bando priminti visuomenei, kodėl reikia susitelkti visiems žmonėms saugant povandeninį gyvenimą.

whale-sculpture-captain-boomer-collective-2

 ARTS in Paris nuotr.

whale-sculpture-captain-boomer-collective-3

 ARTS in Paris nuotr.

whale-sculpture-captain-boomer-collective-8

 ARTS in Paris nuotr.

whale-sculpture-captain-boomer-collective-6

Julien Kerduff nuotr.

Taip pat skaitykite: Nepakartojama „taškelių meno“ karalienė Yayoi Kusama [FOTO]

Luvras atšaukė skulptūros eksponavimą, nes ji esą seksualiai pernelyg provokuojanti (N-18)

$
0
0

Luvro muziejus atšaukė didžiulę olandų menininko instaliaciją teigdamas jog ši yra seksualiai pernelyg atvira – tuo pačiu metu, kai Guggenhaimas nusprendė atšaukti tris prieštaringus meno dirbinius artėjančiam Kinijos šou.

Meno kūrinys – „Domestikator“ parengtas Ateliero van Lešouto kolektyvo, kurio schemoje vaizduojamas kopuliavimas turėjo būti demonstruojamas Louvrės Tuileries Soduose kaip „Hors les Murs“ dalis – Fiac šiuolaikinio meno mugės organizuota viešoji meno programa.

Toks dalykas neturėtų įvykti“ tokiam poelgiui prieštarauja Džiopas van Lešout, meninio kolektyvo steigėjas. „Muziejus turi būti atvira vieta komunikacijai. Muziejaus ir spaudos darbas yra gebėti paaiškinti darbą“.

Pats meno kūrinys nėra ypatingai intymus“ pridėjo ponas van Lešout. „Jis turi labai abstrakčią formą. Nėra jokių lytinių organų. Pats kūrinys nėra nešvankus“.

Londone įsikūrusi galerija „Carpenters Workshop“, kuri atstovauja Atelierą van Lešout, pareiškė esą Luvro sprendimas buvo „labai žalingas menininkams ir Fiac programai“, pridėdamas: „Meno kūrinys simbolizuoja žmonijos galia pasaulyje ir jos veidmainišką požiūrį į gamtą“.

Luvro atstovė teigia, kad darbai eksponuoti „Fiac“ kompanijos organizuotoje parodoje „Tuileries Gardens“ buvo išrinkti trijų komitetų. Darbas „Domestikator“ buvo atšauktas po vienos iš komisijų išvadų.

Domestikator

Atelier Van Lieshout’s  kūrinys: “Domestikator” 

Prancūzų leidinys „Le Monde“ pranešė, kad Louvrė direktorius Jean-Lucas Martinez išsiuntė laišką “Fiac”, kuriame išreiškė susirūpinimą dėl šio kūrinio.

Internetiniuose komentaruose yra diskutuojama, kad kūrinys turi brutalių aspektų“ savo laiške kalbėjo ponas Martinez. „Iškyla rizika, kad sodo lankytojai nesupras šio kūrinio“. Muziejus taip pat išreiškė susirūpinimą dėl šios skulptūros, buvimo prie vaikų žaidimų aikštelės. Pastaruosius tris metus “Domestikator” buvo eksponuojamas “Ruhrtriennale”, esančio Bochume, Vokietijoje.

Taip pat skaitykite: Realistiniu banginiu ant Senos upės kranto siekiama atkreipti dėmesį į ekologines problemas

Ilga kelionė „Ilgos žiemos“ link [VIDEO]

$
0
0

2014-aisiais menininkė subūrė tarpdisciplininę menininkų grupę „Running Rivers“. Joje – garso ir vaizdo kūrėjai, kinematografai, šokėjai, cirko artistai, fotografai, aktoriai ir kompozitoriai. Kūrėja Vilija Vitkutė šį sambūrį įvardina kaip radikalų ir eksperimentinį meno judėjimą. Pats sudėtingiausias ir įsimintiniausias projektas, kurį mergina įgyvendino drauge su bendraminčiais, yra filmo „Ilga žiema“ („Long Winter“) kūrimas.

Filmą režisavo ir prodiusavo pati Vilija, procesas truko trejus metus. Viskas prasidėjo kelionėmis po Norvegiją, fotografuojant kraštovaizdžius: krioklius, kalvas, upes, akmenis, kalnus ir ledynus. Komanda kiauras paras dirbo šaltyje po atviru dangumi. 2017-aisiais, Stokholme, „Årsta in Sydne“ studijoje, gimė filmas.

„Ilga žiema“ – trylikos minučių pasakojimas vaizdiniais apie žmogaus kūną kaip kraštovaizdį ir kūno, kaip neatsiejamos gamtos dalies, santykį su juo. Iš dulkės – į dulkę Trumpos dienos, ilgos naktys su šiaurės pašvaistėmis, lėtas ir į vidinį veiksmą susikoncentravęs butoh šokis – įspūdingai paveikūs savo sugestyviais vaizdiniais.

Regi, kaip iš ilgo ir gilaus žiemos miego bunda kalnas – sukaustytas sušalusio žmogaus kūnas. Trylika minučių įkūnija amžiną gyvenimo ratą. Filmo modeliai – nuo besilaukiančios moters iki seno vyro.

Kūrybinė komanda naudodama vizualines projekcijas „prikėlė“ ištapytus kūnus. Kinematografija gniaužia kvapą: iš ledynų besiveržiantys kriokliai, žmogaus širdies zonoje pulsuojančios kalvos, ant moters klubų skilinėjantis ledas, simbolizuojantis gimimą.

Spalvų nematantis fotografas fiksuoja įspūdingus kadrus [FOTO]

$
0
0

Fotografas Cameronas Bushong dar vaikystėje suvokė, kad jis nemato spalvų visu jų grožiu ir ryškumu. Nepaisant to jis atsidavė fotografijai. Cameronas serga daltonizmu, todėl mato tik raudonus ir žalius atspalvius. Tačiau nepaisant šio sunkumo, fotografas priima šį gyvenimo iššūkį, ir dirba prie ryškių portretų ir peizažų. Turėdamas savo metodus, jis puikiai susitvarko ir sukuria nepaprastą grožį su savo fotoaparato objektyvu.

Jo kelionė į fotografiją prasidėjo nuo pat vaikystės, kaip pagrindinis ir didžiausias hobis. Vaikystėje turėjdamas 35 mm fotoaparatą jis fotografuodavo viską, kas pasitaikydavo jo kelyje, ir tai teikė begalinį džiaugsmą. Vėliau vidurinėje mokykloje ir kolegijoje, jis buvo pastebėtas dėl savo gabumų, todėl pradėjo lankyti redagavimo ir fotografijos būrelius. ,,Aš pradėjau redaguoti paprastas juodai baltasnuotraukas, nes būdavo lengviau palyginti spalvas. Jei nuotrauka labai patinka aš dirbdavau prie jos toliau reguliuodamas spalvų tonus, šviesumą. Visada stengdavausi išklausyti draugo ar šeimos nario nuomonės prieš baigdamas redaguoti.“

cameron-bushong-photography-10

Šiuo metu fotografas nešioja ,,Enchroma“ akinius, kurie leidžia pamatyti daugiau spalvų. Tai pat naudodamas korekcinius lęšius gali išvysti tokį pasaulį, kuris trumpam buvo dingęs iš akiračio. Aišku, Cameronas dar visų spalvų nemato, tačiau jis turi neįtikėtinai didelę viltį, kad ateityje jis pamatys viską.

cameron-bushong-photography-1

Dažniausiai fotografas neplanuoja konkrečių fotosesijų, kartais keliaudamas jis išvysta tai, ką būtina įamžinti. Patys geriausi kūriniai, pasak Camerono, yra tie, kurie nebūna planuoti ir atsiranda tokie kadrai, kurie yra labai vertingi. Todėl krepšyje jis visada kartu nešiojasi savo fotoaparatą, ir yra pasiruošęs netikėtumams.

cameron-bushong-photography-11

Pagrindiniai fonai nuotraukose yra šviesūs ir skaidrūs, o modeliais jis renkasi tuos žmones, su kuriais jau buvo susitikęs praeityje. ,,Natūrali šviesa yra pati geriausia, nes joje telpa daugybę laisvės, išskyrus naktį. Turiu blykstę, bet ją naudoju labai retai. Tačiau kartais būna labai sunku pagauti natūralumą dėl atšvaitų ir dirbtinių miesto šviesų. Kai fotografuoju portrete žmogų, jis tampa mano pagrindine šviesa.“- teigia fotografas.

cameron-bushong-2

Fotografijos esmė – sutelkti dėmesį į tam tikrą objektą. Todėl Cameronas stengiasi įtalpinti visus jausmus į vieną kadrą, kuriuos teikia pasaulis. Juk didžiulis dėmesys detalėms, kurios prideda grožio objektui yra labai svarbus aspektas kaip ir emocijos. Tai privalo matytis nuotraukoje, todėl fotografas tai stengiasi įamžinti su kiekvienu padarytu kadru.

cameron-bushong-3

cameron-bushong-4

cameron-bushong-5

cameron-bushong-photography-6

cameron-bushong-photography-9

cameron-bushong-photography-13

cameron-bushong-photography-14

cameron-bushong-photography-19

cameron-bushong-20

Taip pat skaitykite: Fotografė įamžino nuostabą keliančią raudonplaukių įvairovę [FOTO]

Daugiau negu įspūdinga: šimto milžiniškų stiklo pluošto kaukolių instaliacija [FOTO]

$
0
0

Nacionalinė Viktorijos galerija Melburne (Australija) siūlo įspūdingą susitikimą su menu.

Žymus australų menininkas Ron Mueck sukūrė itin vizualų hiperrealistišką kūrinį pavadinimu “Mišos”. Kūrinį sudaro šimto skirtingų žmogaus kaukolių, pagamintų iš stiklo pluošto ir dervos, instaliacija.

Galerijos grindis nuklojusios milžiniškos kaukolės leidžia fiziniame lygmenyje žmogui patirti menkumo jausmą ir neabejotinai sukelia įdomias filosofines mintis.

Patirti šį nepaprastą kultūrinį pojūtį galima nuo šių metų gruodžio 15 d. Paroda veiks iki 2018 m. balandžio.

Ron-Mueck-Sean-Fennessey-3

Ron-Mueck-Sean-Fennessey-7

Ron-Mueck-Sean-Fennessey-1

Ron-Mueck-Sean-Fennessey-9

Ron-Mueck-Sean-Fennessey-16

Ron-Mueck-Sean-Fennessey-20

Ron-Mueck-Tom-Ross-2

Ron-Mueck-Tom-Ross-4

Ron-Mueck-Tom-Ross-11

Taip pat skaitykite: Milžino kojos, išnyrančios tiesiai iš lubų [FOTO]

Viewing all 794 articles
Browse latest View live